Kołobrzeg

Witamy i zapraszamy do Perły Bałtyku !

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia miasta uzdrawiającego swoim pięknem oraz panującym w nim klimatem.

Kołobrzeg to największe i najpiękniejsze uzdrowisko w Polsce, które wyróżnia się nie tylko wyjątkowym położeniem oraz niezrównanym urokiem, ale również bogatą i niezwykle interesującą historią. To uzdrowiskowe miasto cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z wielu względów – przede wszystkim jednak największe znaczenie ma położenie Kołobrzegu. Nie chodzi tu oczywiście jedynie o morze i plaże. Znajduje się on bowiem przy ujściu rzeki Parsęty, sąsiaduje z wieloma lasami, ma dostęp do złóż borowiny oraz ekosystemu bagienno-wodnego zróżnicowanego pod kątem zamieszkujących go zwierząt i roślin.

Dlaczego jeszcze warto przyjechać do Kołobrzegu?

Sąsiedztwo natury to jednak nie wszystko! W mieście również nie brakuje atrakcji – znajduje się w nim wiele zabytków, np. neogotycki Ratusz oraz gotycka Bazylika Mariacka. Do przyjazdu do Kołobrzegu skłania także nowoczesna baza zabiegowa – najlepsze hotele, sanatoria oraz ośrodki SPA, które czekają na turystów z całego kraju, ale nie tylko. Kołobrzeg to miasto, które nie tylko pielęgnuje swoją bogatą historię, ale również nieustannie się rozwija. Przeprowadzono bowiem wiele inwestycji przy pomocy środków unijnych, które poprawiły komfort życia mieszkańców oraz wypoczynku turystów. Nowy stadion piłkarski, dwa etapy obwodnicy czy powiększenie plaży to tylko kilka inwestycji przeprowadzonych w ostatnich latach. To wszystko przyczyniło się do tego, że Kołobrzeg znajduje się w czołówkach licznych rankingów, np. Rzeczpospolitej czy Forbesa.

Uzdrowiska oraz bogata baza noclegowa to nie wszystko – miasto zapewnia też szereg imprez kulturalnych odbywających się w amfiteatrze czy RCK (Regionalne Centrum Kultury). Takie liczne atrakcje oraz rozwój miasta sprawiają, że Kołobrzeg jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Nasze apartamenty